Meer zand voor het strand van Cadzand en Groede

Rijkswaterstaat werkt van vrijdag 14 maart tot en met juni 2025 op de stranden van Cadzand en Groede. Voor het onderhoud van de kust voeren sleephopperzuigers bij Cadzand 610.000 kubieke meter zand uit de Noordzee aan. Aansluitend wordt het strand bij Groede (tussen Nieuwesluis en Breskens) versterkt met 325.000 kubieke meter zand. Dit extra zand is nodig om Zeeuws-Vlaanderen te beschermen tegen de zee.

De werkzaamheden bij Cadzand zijn op 14 maart gestart en duren ongeveer vijf weken, onder meer afhankelijk van het weer. De werkzaamheden vinden plaats op het strand tussen Cadzand Haven en de Verdronken zwarte polder. Daarna volgt het strand bij Groede, tussen Nieuwesluis en Breskens. Hier wordt naar verwachting gewerkt tot eind juni.   

Strand deels afgezet 

Tijdens de werkzaamheden wordt het strand bij Cadzand en Groede deels afgezet. Komt u naar het strand? Dan is het belangrijk dat u buiten het werkvak blijft. Dit is gevaarlijk terrein door gevaar voor drijfzand en rondrijdende machines. Het werk gaat dag en nacht door.  

Tijdens de werkzaamheden kunt u het werkvak passeren langs de kant van de duinen. Houd uw hond aan de lijn. En blijf op veilige afstand met paardrijden, zwemmen of watersporten. Zodra het aangebrachte zand weer hard genoeg is om over te lopen, haalt Rijkswaterstaat de afzettingen weg en kunt u weer overal terecht op het strand.  

Waarom is extra zand nodig?  

De kust van Zeeuws-Vlaanderen slijt flink door de sterke stroming van het water. We vullen het zand daarom regelmatig aan. Door nieuw zand aan te brengen, houden we de kustlijn op zijn plaats. Zo zorgen we voor bescherming tegen de zee.